neregistrovaných tenistů
s mezinárodní účastí

Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

20.03.2016 - BADMINTONOVÝ turnaj MO Brno Sprint, čtyřhra Open a Mix (Hard a Medium)
Daniel Malý, 21.03.2016

V neděli 20. března se v Brně na Sprintu uskutečnil 2. letošní badmintonový turnaj série Malý Open. Celkem 26 dvojic se utkalo ve dvou disciplínách, čtyřhra Open a Mix tradičně rozdělený do dvou výkonnostních úrovní Hard a Medium.

Čtyřhru Open Hard odehrálo šest dvojic systémem každý s každým ve skupině a následným zápasem o potvrzení umístění, tedy malým finále o 1., 3. a 5. místo., které ještě dávalo šanci si polepšit v turnaji. A toto se nakonec stalo. Tomáš Hornung a Petr Doležal nejprve ve skupině o skóre skončili druzí za Petrem Komarovským a Adrianem Hundhausenen, ale v malém finále se štěstíčko obrátilo na jejich stranu a v pěkné bitvě zvítězili 2:1 na sety. Stejně tak si v malém finále polepšily nakonec třetí - mladé nadějné juniorky Barča Otáhalová a Natka Randulová, které zvítězily nad vietnamským párem Milan Phu a Qvyet Nquyen.

V soutěžích kategorie Medium byl systém přizpůsoben pro osm dvojic v kategorii Open Medium a dvanáct dvojic v Mix Medium, které byly rozděleny do dvou resp. tří skupin. Do finálového pavouku play-off postoupilo vždy osm nejlepších a v mixu zbylé čtyři si zahrály v pavouku útěchy.

Po odehrání všech utkání se ve čtyřhře Open Mediu premiérově radovali z vítězství Martin Svoboda a Marian Blažek z Komety před Marianem Konigem a Michalem Zrůnou. Třetí příčku získali domácí hráči - Richard Foltýn s Frantou Jurčekem. Na pěkném 5. místě se umístila dvojice Lucie Běhalová s Mirkou Chudobovou, které byly vyhlášeny jako nejlepší čistě ženský pár. V této kategorii se představila a zkušenosti sbírala také jedna žákovská dvojice z Komety Vojta Čupa a Tomáš Procházka, který držíme palce, v jejich dalším badmintonovém růstu.

Ve Čtyřhře Mix Medium zaslouženě zvítězili brněnští hráči Hanka Nechvátalová a Mirek Geršl. Jejich herní projev se zápas od zápasu zlepšoval, až vygradoval pěkným finále s Mirkou Kučerovou a Tomášem Hornungem. Třetí příčku si po skvělé premiéře na našich turnajích odváží vietnamská dvojice Jana Tranová a Milan Phu, který si tak trošku spravil chuť po prohraném malém finále v Open Hard.

Gratulujeme vítězům jednotlivých soutěží a děkujeme všem hráčům a hráčkám za skvělou účast a těšíme se s vámi všemi opět naviděnou na podzimních turnajích MalyOpen 2016.