Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

XIII. ročník - HALOVÉ MISTROVSTVÍ ČR neregistrovaných tenistů - Brno TH Sprint
Daniel Malý, 23.04.2017

V brněnské tenisové hale Sprint se uskutečnil třináctý ročník Halového mistrovství ČR neregistrovaných tenistů s mezinárodní účastí, kterým vrcholí a zároveň také končí halová tenisová sezóna v této kategorii hráčů.

Také tento ročník se konal pod záštitou primátora statutárního města Brna ing. Petra Vokřála a za podpory Jihomoravského kraje, kterým tímto děkujeme za důvěru v tento sportovní projekt.

Halové mistrovství ČR neregistrovaných tenistů není jen tento finálový turnaj, ale předcházejí mu kvalifikační turnaje, jejich sítem projdou jen Ti nejlepší hráči, kteří nehledají důvody, ale poctivou a celoroční přípravou nalézají způsoby jak na něm uspět. Již tradičně se halové mistrovství koná v kategoriích mužská a ženská čtyřhra, které úspěšně doplňuje také čtyřhra smíšená.

Ve čtyřhře mužů byly dvojice rozlosovány do čtyř skupin a po jejich odehrání se páry rozřadily do vyřazovacího pavouka, kde se již rozhodovalo, kdo bude postupovat dále a získá trofej a prestižní titul Mistra mezi neregistrovanými tenisty pro rok 2017 nebo bude bojovat v divizní soutěži útěchy.

Letošní ročník měl své papírové favority na titul v podobě obhajující dvojice Ctirada Černého s Radimem Janíčkem, kteří celý rok předváděli téměř bezchybné výkony, ale bylo zde několik stejně vážných vyzývatelů, kteří nechtěli dát této dvojici nic zadarmo.
Po velmi pěkných soubojích ve skupinách a také pak v play-off se však z titulu právem radovali favorité Ctirad s Radimem, ale zejména semifinále mezi touto dvojicí a zástupci olomouckého tenisu Pavlem Šubrtem s Jaroslavem Svobodou 6:3; 3:6 a 10:8, kde rozhodoval až tiebreak hraný místo třetího setu nebo samotné finále s bystřickou dvojicí Vítem Krejčiříkem s Davidem Cápíkem, jenž skončilo také velmi těsně 7:6; 6:4 bylo pro pozdější vítěze slušnou prověrkou jejich celoroční přípravy. Čtvrtou semifinálovou dvojicí, která po celý turnaj předváděla skvělé výkony, byla valašská dvojice Josef Kučírka a Martin Lapčík, kteří zaslouženě tak rozšířili stupně vítězů a obhájili tuto pozici z minulého ročníku Mistrovství.

Konečné pořadí turnaje čtyřhra MUŽI:

1. Janíček Radim - Černý Ctirad

2. Krejčiřík Vít - Cápík David
3. Svoboda Jaroslav - Šubrt Pavel, Kučírka Josef - Lapčík Martin
5.-8. Brázda Jaromír - Břečka Tomáš, Bryška Marcel - Trubačík Michal
Pytela Jiří - Laštůvka Marek, Gajdžica Martin - Pytela Jiří ml.

Pořadí finále B:
9. Herzán Drahoš - Cendelín Přemysl
10.Hokl Marek - Bořil Miloš
11-12.Čermák František - Malý Daniel, Mračna Vladimír - Krajčíř Cyril
13-16.Čermák Ivo - Fasura Marek, Havránek Martin - Wiecek Radek
Hřebíček Bohumil - Plšek Jaroslav, Skokan Karel - Konečný Michal

V kategorii čtyřhra žen se utkalo šest dvojic tím nejspravedlivějším způsobem, tedy každý s každým. Po odehrání všech zápasů se ustanovilo pořadí, které rozhodlo, že titul Mistryně mezi neregistrovanými hráčkami zůstalo doma brněnské dvojici Aleně Klemové s Renatou Svobodovou. Vicemistryněmi se staly Pavla Švécarová s Renatou Hoklovou a třetí příčku získaly hráčky z Karlových Varů Zuzana Nýdlová s Lucií Kadlecovou.

6.Šotolová Jitka - Šuláková Jitka

Poslední kategorii, která se na tomto mistrovství hrála byla čtyřhra Mix. I v této soutěži řada dvojic, které si myslely na posty nejvyšší, ale do nedělních závěrečných bojů se prosadily jen ty nejlepší a to jak v hlavní soutěži A, tak také ve finále B, ve kterém nakonec zvítězili Tereza Bulková s Vítem Krejčiříkem. Posledním zápasem celého mistrovství pak bylo finále Mixů A, ve kterém se utkali finalisté mužského debla Janíček / Cápík, proto jejich mixové partnerky Lucie Hallamová a Jitka Šotolová musely čekat, až se tento mužský zápas odehraje. A i v tomto posledním finále byl nakonec úspěšnější ten pár, kde hrál Radim Janíček a s Luckou Hallamovou v krásném utkání zvítězili 9:6 a zaslouženě tak obsadili prvenství i v této kategorii.