Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

12.05.2018 - tenisový turnaj MO-Trutnov, Májový rekreant cup - dvouhra muži
Olda Martinec, 12.05.2018

V sobotu 12.5. se na trutnovských kurtech odehrál 9.ročník amatérského májového tenisového turnaje. Rekordní účast hráčů z celého kraje bojovala po celý den o vítězné trofeje . Mezi 32 hráči se výborně dařilo i místním hráčům Filipovi Rapanovi a Oldovi Martincovi, kteří se dostali až na stupně vítězů.

Hráči se po odehrání zápasů na 1 set ve skupinách rozdělili na hlavní část a soutěž útěchy a pokračovali KO systémem až do finále. Nejlepší hráči museli v krásném slunném dni zvládnout až 7 náročných setů a kondice hráčů se projevovala naplno.

V soutěži útěchy se do finále probojoval místní mladý hráč(trenér) Honza Strachota, který po boji však nestačil na zkušeného dvorského matadora Petra Šulce a podlehl mu 2:6.

V hlavní soutěži se z místních hráčů dařilo Oldovi Martincovi, který musel při cestě do semifinále porazit dva registrované dorostence Huberta Sajdaka z Polska 6:4 a Tomáše Pavla z Vrchlabí 6:2 a nestačil až v něm na dalšího trutnováka Filipa Rapana 3:6.

Filip Rapan si v těžkém boji o finále ještě musel poradit ve čtvrtfinále s výborně hrajícím domácím Petrem Černým v poměru 6:3. Ve finále však již tahal proti svitavskému Michalu Kolářovi za kratší konec a na Michalův razantní tenis již nedokázal najít odpověď a prohrál 2:6.

Michal Kolář byl favoritem turnaje, ale ve skupině narazil na mladého Huberta Sajdaka, který mu uštědřil lekci 6:3. Od té chvíle ale nepoznal porážku a z Trutnova si tak odvezl cenné vítězství a další důležité body do žebříčku. Michal se pravidelně účastní turnajů neregistrovaných hráčů série Malý Open a v celorepublikovém žebříčku mu patří krásné 3.místo..

Perlička turnaje:
Pardubický hráč David Trojan přijel do Trutnova poprvé a vedl si výborně, nestačil až v semifinále na pozdějšího vítěze po velkém boji 4:6. Poté jsme jej vytáhli již neplánovaně ze sprchy na boj o 3. místo a za nepříznivého stavu 2:4 mu prasknul výplet na raketě a jelikož ke smůle to již byla jeho ten den druhá prasklá raketa, neměl s čím zápas dokončit a nezbývalo mu nic jiného než podat soupeři ruku a zápas skrečovat...

Na pozápasovou grilovací párty jsme byli pozváni - nepozváni ke sříbrnému Filipovi a měli jsme se tam opravdu báječně...Evi a Filipe děkujeme za pohoštění.

Velké poděkování patří také partnerům turnaje Lékárně U anděla strážce, pivovaru Krakonoš, Obchůdku U Malin či cestovateli Jirkovi Jůzlovi,kteří poskytli pěkné ceny pro hráče.

Výsledky ve skupinách: (1.-2. postup do hlavní soutěže, 3.-4. postup do útěchy)