Oficiální míč Mistrovství

Pro Joint premium a Pro MultiVitamin premium, vše co vaše tělo potřebuje...

17.10.2009 - tenisový turnaj MO - Brno, čtyřhra muži, čtyřhra Mix
František a Daniel Malý, 17.10.2009

V sobotu 17.10. začala halová sezóna 2009/10 turnajem v Brně v tenisové hale Sprint. Již tradičně se v Brně hrají dvě kategorie současně, což je výhodou této moderní haly a umožnuje se setkat na jednom turnaji nejen mužskému osazenstvu, ale také ženám, což jistě řadu tenistů potěší.
Tentokrát se v Brně sešli hráči do kategorie čtyřhra Open s bodovým hodnocením HARD a opravdu to hard byl, byly zde minimálně dvě dvojice, které ve stejném složení již vyhrály některé z mistrovství ČR, které pořádáme v partnerském projektu TENISSPORT a samozřejmě, že i ostatní, kteří bojovali na tomto zahajovacího turnaji nebyli žádná ořezávátka, což jejich účast na těchto předešlých turnajích také potvrzovala.

Samotný turnaj měl velice sportovní, přesto si troufnu říci, že i přátelskou atmosféru a všechny zápasy byly poměrně vyrovnané a samozřejmě také dramatické a podle zvučných jmen si nikdo netroufl typovat, kdo nakonec bude ten neúspěšnější. Proto možná někoho překvapilo, že i po dobrých výkonech ve skupině se v play-off předvedli a k naprosté dokonalosti rozehráli ostravští matadoři turnajů Pavel Müller a Vláďa Gonska, kteří všem ukázali, že tenis není jen o síle, rychlosti, ale hlavně o hlavě a zde oba borci ukázali, že ji mají na pravém místě.

Jak již bylo řečeno, že v tenise je velice důležitá hlava, ale rozhoduje zde samozřejmě i síla a vytrvalost a to zejména u těchto vyrovnaných a náročných zápasů, proto asi největší uznání na tomto turnaji si zasloužil Vláďa Gonska, který kromě mužské kategorie, kterou vyhrál, si vedl perfektně i v MIXu, kde s svojí parťačkou Kamilou Kubicovou zvítězili. A musím říct, že kategorie mix byla také velmi kvalitně obsazena, takže vítezství to nebylo vůbec jednoduché.

Omlouvám se všem hráčům, že zde píši hlavně o Vláďovi, ale opravdu si myslím, že tento den byl jeho, protože z 12 setů, které Vláďa tento den odehrál společně s svými spoluhráči, tak v celých 11 vyhráli a to si dle mého názoru zaslouží uznání.

Děkuji všem hráčům a hráčkám, že přijeli do Brna a těším se, že se opět setkáme na některém z turnjů Malý Open.